Main menu:
-A MÉHMÉREGRŐL:
A rnéhméreg, a méhek sajátos biológiai terméke nem tartozik a növényvilágból származó termékek közé: Összetételét apamin, melitin, foszfolipáz és hialuronidáz csoportok alkotják, melyek az idegrendszerre gátló, szívre és a mellékvese-kéreg mirigyekre serkentő hatást fejtenek ki. Cortizon (mellékvesekéreg kivonat) termelést serkentő hatása következtében mint ismeretes - a reumatikus fájdalmak és főleg izületi gyulladások klasszikus gyógyszere. Közvetlenül méhcsípés vagy a gyomor megkerülésével injekcióként önállóan vagy más anyagokkal való egyesített kezeléssei számos országban, változatos formában nyert alkalmazást. .
A méhméreg, amelyet változatos módon gyüjtenek és hoznak forgalomba, mint gyógyszer a reumatikus fájdálmak klasszikus gyógyszereként ismert. A legújabb kutatások számos olyan anyag jelenlétét mutatták ki a méhméregben melyek részben tisztázták a termék gyógyhatását,de számos olyan anyagot is tartalmaz, melyeket nem ismerünk. A méhméreg gyógyhatása egyrészt közvetlen, másrész azonban közvetve olyan reakciókat vált ki, melyek a szervezet védekező képességét mozgósítják. A méhméreg esetében is azon megfigyelés alapján jutottak el a g'yógyításnál való használatához, hogy más foglalkozásbeliekkel szemben a méhészek közül sokkal kevesebben szenvednek reumában, vagy ha szenvednek is, sokkal enyhébb formában.
Számos használati módját ajánlják és ismerik: közvetlen méhcsípéssel , steril méhméreg börbe fecskendczésével • galvánáramos vagy uItrasonoforézás ionizálás méhméreggel méhméreg tarlalmú kenőcsökkel, helyi kezelésseI, belégzés útján vagy,nyelv alá helyezve • méhméregnek mikrofecskendezése a test bizonyos pontjain (apiterápiai akupunktúra).
A méhméreg reuma ellenes hatását már az egyiptomiak is ismerték és azóta megállás nélkül használják más betegségeknél is pl: vérkeringési zavaroknál. Eddig hét olyan alkotó anyagot mutattak ki, melyeknek gyógyhatását köszönheti.